רב"ט פאול-פנחס בומביגר ז"ל מ.א: 2178197
רב”ט פאול-פנחס בומביגר ז”ל
מ.א: 2178197

בן שרה וקורנליו
נולד ברומניה
ב- י”ח בתשרי תשט”ו, 15.10.1954
התגורר בחולון
התגייס בפברואר 1973
שרת בחיל השריון
יחידה: חטיבה 14, גדוד 184
תפקיד: לוחם חרמ”ש
נפל בקרב
ב- ל’ בחשוון תשל”ד, 25.11.1973
מקום נפילה: ממערב לתעלת סואץ
מצרים – הגדה המערבית
מקום קבורה: תל אביב – קרית שאול
הותיר: הורים ואח


פאול-פנחס (פיני) בן שרה וקורנליו, נולד ביום י”ח בתשרי תשט”ו (15.10.1954) בפיאטרהנאמץ שברומניה, ועלה ארצה עם משפחתו בינואר 1965. הוא התחיל ללמוד בבית-הספר היסודי בעיר מולדתו וסיים את לימודיו בבית-הספר היסודי “מגינים” בחולון.
אחרי-כן למד בבית-הספר המקצועי “אורט” בחולון והשלים את לימודיו בבית-הספר התיכון החקלאי בלהבות הבשן ובעינת. פיני הצטיין בלימודיו והיה אהוב על חבריו ועל מוריו. גם בימי ההפגזות על משק להבות הבשן ידע לשמור על קור-רוחו ולא נתפס לבהלה. הוא היה חובב ספורט והשתלם בקורס לקראטה. יחד עם זאת היה רגיש ובעל נפש של אמן. הוא אהב מוסיקה קלאסית ומוסיקה מודרנית, ניגן בגיטרה והרבה לצלם תצלומי נוף. הוא היה פעלתני מאוד, כאילו חס על כל שעה פנויה, וכן היה חברותי, בלא שמץ אנוכיות. חייכן וטוב לב היה, מלא שמחה ומשרה עליזות סביבו. הוא היה קשור לעינת והרבה לבקר בה.

פנחס גויס לצה”ל במחצית פברואר בשנת 1973. לאחר סיום הטירונות ביקש להתנדב ליחידה קרבית, אך בגלל מגבלות גופניות נדחתה בקשתו. לאחר מאמצים והשתדלויות מרובות נענה הצבא להפצרותיו והוא הוצב לחיל השריון. ביחידתו הכירוהו הכל כחייל אחראי וחבר מסור, שידע לסייע ולעזור לאנשים במצבים קשים ובעתות משבר. כבן טוב ומסור להוריו, השתדל שלא להדאיגם והקפיד לכתוב הביתה בקביעות ולבקר בו בכל שעה פנויה.

במלחמת יום הכיפורים השתתף פיני בקרבות הבלימה הקשים נגד המצרים בסיני, והגיע עם כוחותינו אל ממערב לתעלה.
ביום ל’ בחשוון תשל”ד (25.11.1973), נפגע ונהרג מפגז שנורה לשוחה שהתחפר בה. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין בקרית-שאול. השאיר אחריו אב, אם ואח. לאחר נופלו הועלה לדרגת רב-טוראי.

במכתב התנחומים למשפחה השכולה, כתב מפקדו: “פנחס היה לוחם חרמ”ש אמיץ ועירני. הוא ביצע את תפקידו בדבקות במשימה ומתוך הכרה בשליחות שהוטלה עליו”.


Image99888