רב"ט אבישי-יעקב שולב ז"ל מ.א: 2170049
רב”ט אבישי-יעקב שולב ז”ל
מ.א: 2170049

בן מרים ואפרים
נולד בקבוצת יבנה
ב- כ”ח באב תשי”ד, 27.8.1954
התגייס ב- 31.10.1972
שרת בחיל השריון
יחידה: חטיבה 14, גדוד 184
תפקיד: לוחם חרמ”ש
נפל בקרב
ב- י’ בתשרי תשל”ד, 6.10.1973
במלחמת יום הכיפורים
מקום נפילה: תעוז “טלויזיה”
באזור סיני ותעלת סואץ
מקום קבורה: קבוצת יבנה
הותיר: הורים, אחות ושני אחים


אבישי, בן מרים ואפרים, נולד ביום כ”ח במנחם-אב תשי”ד (27.8.1954) בקבוצת יבנה. הוא סיים את לימודיו היסודיים והתיכוניים בקבוצת יבנה, והיה תלמיד טוב ונבון. מטבעו היה שקט ולא ביקש מעולם להתבלט, ודומה היה כאילו הוא מחפש את דרכו בחיים בהיסוס-מה. בין חבריו היה חופשי ועליז והשתתף עמם בפעולות שונות, בהתעמלות, בתעלולים, במעשי קונדס ובמשחקי ספורט. מנעוריו היה חבר בתנועת “בני-עקיבא” ובאגודת הספורט “אליצור”. בזכות הישגיו צורף לנבחרת הכדור-עף של קבוצת יבנה ושמו יצא גם כשחיין מעולה. אבישי ניחן בכישרון כתיבה וחיבר כמה וכמה הומורסקות מוצלחות, בהומור רב ובטוב טעם. אך כל זאת עשה בפינתו המוסתרת מעיני הבריות. אבישי אהב את כל הקשור בחקלאות, ובמשק עסק בענפים שונים ובפרט בענף מטעי ההדרים. כמו כן עבד בבית האמון של הלול. הוא היה עלם יפה תואר, תמיר בקומתו, חביב וחייכן, אך יותר מכל היה צנוע ושקט.

אבישי גויס לצה”ל בסוף אוקטובר 1972, והוצב לחיל השריון. לאחר סיום הטירונות השתלם בקורס לוחמי נגמ”ש.

כשפרצה המלחמה היה עם יחידתו בסיני, והשתתף בקרב הבלימה בגזרה המרכזית, בין מגיני המעוז “טלויזיה”. ביום הכיפורים, י’ בתשרי תשל”ד (6.10.1973) נפגע ונפל בקרב. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין בקבוצת יבנה. השאיר אחריו הורים, אחות ושני אחים. לאחר נופלו הועלה לדרגת רב-טוראי.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב עליו מפקד יחידתו: “בנכם שירת ביחידת שריון תקופה ארוכה, והיה לוחם מעולה וחייל טוב, אשר ביצע בנאמנות את כל המוטל עליו, לשביעות רצון מפקדיו. היה חביב על מפקדיו ועל חבריו, לחם באומץ לב ותוך חירוף נפש. עקב הצלחת פעולת הבלימה שהשתתף בה, ניצלה יחידתנו”; שר הביטחון כתב למשפחה: “הוא היה חייל מצוין וחבר למופת. אבישי היה אהוב על הכל”.


Image99888