סמ"ר פרוספר אטדגי ז"ל
סמ”ר פרוספר אטדגי ז”ל
מ.א: 2132877

בן סולטנה ויצחק
נולד במרוקו
ב- ג’ בטבת תשי”ב, 1.1.1952
התגייס ב- 9.5.1971
שרת בחיל השריון
יחידה: חטיבה 14, גדוד 52
תפקיד: תותחן טנק
נפל בקרב
ב- י”ד בתשרי תשל”ד, 10.10.1973
במלחמת יום הכיפורים
מקום נפילה: נ.צ. 90 ליד “נוצה”
באזור סיני ותעלת סואץ
הותיר: הורים, ארבעה אחים ושלוש אחיות
מקום קבורה: בית העלמין הצבאי, דימונה.
חלקה 1, שורה 5, קבר 6.


פרוספר, בן סולטנה ויצחק, נולד בג’ טבת תשי”ב (1952) בקזבלנקה שבמרוקו ועלה ארצה עם משפחתו בשנת 1961.
הוא למד בבית-הספר היסודי במרוקו והמשיך בלימודיו בבית-הספר היסודי “אלפסי” שבדימונה. אחרי-כן למד בבית-הספר המקצועי במרכז הנוער בדימונה, במגמת המסגרות. הוא היה תלמיד טוב והשתדל להצליח בלימודיו, ולפיכך היה אהוב על מוריו. מתוך טוב-לב והתחשבות בזולת הרבה לסייע לחבריו בעצה ובמעשה.
הוא היה נער עליז ושמח בחלקו ונהג עם כל אדם ביושר ובחביבות. הוא היה בן מסור ונאמן להוריו, דאג להם והשתדל לגרום להם נחת תמיד.

פרוספר גויס לצה”ל בתחילת מאי 1971, והוצב לחיל השריון. לאחר סיום הטירונות השתלם בקורס לתותחני טנקים. הוא היה חייל אחראי ומסור לתפקידו, שימש דוגמה לחבריו במזגו הטוב ובסבילותו, ודאג לחייליו. זכה ל”אות השירות המבצעי”.

במלחמת יום-הכיפורים לחם פרוספר בחזית סיני, בקרבות הבלימה נגד המצרים.
ביום י”ד בתשרי תשל”ד (10.10.1973), תוך כדי קרב צפונית לציר “עטיפה” ליד מעוז “נוצה”, נפגע פרוספר מטיל שנורה אל תא התותחן בטנק שלו ונהרג במקום. תחילה הוכרז כנעדר, ואחרי-כן הוכרז חלל שמקום קבורתו לא נודע.
לימים זוהתה גופתו והוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין בדימונה. השאיר אחריו אב, אם, ארבעה אחים ושלוש אחיות. לאחר נופלו הועלה לדרגת סמל-ראשון.

מפקדו העיד עליו, שהיה תותחן מצטיין, ועל אף מגבלותיו הגופניות, לא נרתע מלצאת עם חבריו למלחמה ולהשתתף בקרבות בגבורה ובאומץ-לב. הוריו תרמו לזכרו ספר תורה לבית הכנסת בדימונה.


Image99888