סמל יוסף (יוסי) וועיש ז"ל מ.א: 2165369
סמל יוסף (יוסי) וועיש ז”ל
מ.א: 2165369

בן אסתר ואברהם
נולד במצרים
ב- ג’ באדר א’ תשי”ד, 6.2.1954
התגורר ברחובות
התגייס באוגוסט 1972
שרת בחיל השריון
יחידה: בית הספר לשריון, קורס מפקדי טנקים
תפקיד: מפקד טנק
נפל בקרב
ב- י”ד בתשרי תשל”ד, 10.10.1973
במלחמת יום הכיפורים
מקום נפילה: “אדום” 6626 – 2 ק”מ ממזרח ל”מכשיר”
באזור סיני ותעלת סואץ
מקום קבורה: רחובות
הותיר: הורים, אח ואחות


יוסף (יוסי), בן אסתר ואברהם, נולד ביום ג’ באדר א’ תשי”ד (6.2.1954) בקהיר שבמצרים, ועלה ארצה עם משפחתו בשנת תשי”ז (1957). את לימודיו היסודיים סיים בבית-הספר וייצמן ברחובות. אחרי-כן סיים את לימודיו התיכוניים בבית-הספר “עמוס דה-שליט” ברחובות. יוסי, היה תלמיד טוב ובעיקר הצטיין בלימודי המתמטיקה. עוד בהיותו צעיר לימים אהב את המקצוע והיה בקי בו כל-כך, שהיה מתקן למוריו שגיאות בחישובים. הוא השלים את בחינות הבגרות בהצטיינות וציונו במתמטיקה היה הגבוה ביותר – 10. יוסי היה חניך תנועת הנוער “השומר הצעיר”, ואהב את כל הקשור בתנועה – החברים, הטיולים והפעילות השוטפת. הוא גם נטל חלק פעיל בכל האירועים בתנועה. ליוסי היו חברים רבים, והוא היה מסור להם ביותר. הוא אהב להיות בחברתם והיה מוכן תמיד לעזור לכל אחד מהם, גם במתן סיוע ממשי ומעשי וגם בעצה ובעידוד. הוא היה בן אוהב ומסור למשפחתו, עשה בחברתם בכל הזדמנות והיה שותף לאירועים ולחוויות שעברו על המשפחה במקרים מיוחדים ובחיי היומיום.

יוסף גויס לצה”ל בראשית אוגוסט 1972 והוצב לחיל השריון. לאחר סיום הטירונות ולאחר שהשתלם בקורס למקצועות טנק הוצב ביחידה בתפקיד נהג טנק, ואחרי כן שימש טען-קשר.
כעבור זמן השתלם בקורס למפקדי טנקים, אולם לא הספיק לשרת בתפקידו החדש. זמן קצר לפני מלחמת יום הכיפורים נפגע יוסי ברגלו, ויכול היה להשתחרר מיחידתו הקרבית ולעבור לשרת בתפקיד עורפי, קל ובטוח יותר, אולם הוא סירב לשנות את תפקידו ולמרות הקשיים הרבים שנגרמו לו, נשאר ביחידתו המקורית.

במלחמת יום הכיפורים השתתף יוסי בקרבות הבלימה נגד המצרים בסיני. בקרב שהתחולל ביום י”ד בתשרי תשל”ד (10.10.1973), נפגע ונהרג. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין ברחובות. השאיר אחריו הורים, אח ואחות. לאחר נופלו הועלה לדרגת סמל.