רב"ט דוד (דודי) וטנברג ז"ל מ.א: 2158114
רב”ט דוד (דודי) וטנברג ז”ל
מ.א: 2158114

בן חנה ורפאל (רודולף)
נולד בחיפה
ב- א’ בניסן תשי”ד, 3.4.1954
התגייס ב- 3.5.1972
שרת בחיל השריון
יחידה: חטיבה 14, גדוד 184
תפקיד: טען-קשר טנק
נפל בקרב
ב- י”ט בתשרי תשל”ד, 15.10.1973
במלחמת יום הכיפורים
מקום נפילה: “החווה הסינית”
באזור סיני ותעלת סואץ
מקום קבורה: חיפה
הותיר: אב (שנפטר), אם, אח ואחות


דוד (דודי), בן חנה ורודולף-רפאל. נולד ביום א’ בניסן תשי”ד (3.4.1954) בחיפה. הוריו, ניצולי שואה שנותרו השריד היחיד ממשפחתם הענפה. למד בבית-הספר היסודי “בארי” בחיפה, ואחרי-כן המשיך בלימודיו בבית-הספר התיכון המקצועי על-שם א.שוב.

דוד היה חובב ספורט. הוא היה ספורטאי מצטיין, עמית באגודת מכבי חיפה ואף היה אלוף הצפון לנוער בהדיפת כדור-ברזל. מדי קיץ היה נשלח למחנות לספורטאים מחוננים.

דוד אהב מאד לטייל. החל מגיל שמונה היה מטייל עם אחיו וחבריו , תחילה באזור הכרמל ולאחר מכן בכל הארץ. חוויה מיוחדת הייתה לו בגיל 14 כאשר החליט דוד לצאת עם עוד חבר לטייל בנחל כזיב. השניים טעו בדרך ונשארו ללון בנחל. כוחות הביטחון חיפשו אחריהם כל הלילה ואף חששו כי חצו את הגבול ללבנון. למחרת היום הגיעו השניים בכוחות עצמם למשטרת מעונה. המקרה פורסם בעיתונות.

דוד אהב מאד לבלות ונהנה מחיי הלילה. הוא היה נער נאה והייתה לו הצלחה בקרב הבנות.

דוד גויס לצה”ל בתחילת מאי 1972 ובחר לשרת בחיל השריון. אחר הטירונות והכשרה מקצועית הוצב בגזרה המרכזית בתעלת סואץ בגדוד 184 חטיבה 14.

כשפרצה מלחמת יום-הכיפורים נשלח עם יחידתו לחזית בסיני, והשתתף בקרבות הבלימה והפריצה נגד המצרים. הוא היה בין הלוחמים הראשונים שעצרו בגופם את המוני החיילים המצריים. במהלך הקרבות הציל את חברו הטוב, משה שמש, מהטנק הבוער אשר נכווה קשה. צוותו איבד שלושה טנקים בקרבות אלו.

יום לפני נפילתו, השתתף בקרב שסימן את התפנית במלחמה ובו השריון המצרי נחל מפלה גדולה. למחרת היום החליט המטה הכללי לצאת לקרב הפריצה ליבשת אפריקה. המשימה הוטלה על האוגדה של אריק שרון וחטיבתו הייתה חוד החנית של המבצע.

בקרב שהתחולל ביום כ’ בתשרי תשל”ד (15.10.1973) בצומת “טרטור-לכסיקון”, באזור החווה הסינית נפגע הטנק שלו פגיעה ישירה על-ידי טיל ודוד נפגע ונהרג במקום. עמו נהרגו כל חברי הצוות.

דוד הוכרז כנעדר. לאחר תשעה חודשים זוהתה גופתו והוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי חוף הכרמל בחיפה. לאחר נפילתו הועלה לדרגת רב-טוראי. הותיר אחריו הורים אח ואחות. לאחר בדיוק 28 שנים מיום נפילתו, ביום כ’ בתשרי תשס”ב, נולדה בת הזקונים של אחיו רותם-דלית.